1

Téma: Natahování fotek na fórum - Kosťa

Zdravím vás

           Mám potíže se stažením dalších fotek na fórum a nevím kde dělám chybu. První dvě fotky jsem uložil bez problémů, ale další se mi již různě zasekávají nezobrazené na 96% ale i jinak. Mám asi celkem 13 fotografií, které bych chtěl uložit pokud možno společně najednou.

      Kostadinov Kosťa
      Jince 82/83
      zeuskk@seznam.cz

2

Re: Natahování fotek na fórum - Kosťa

Ahoj Pavle
možná je to jen taková blbůstka lol// můžeš mě říct jak se vkládají do textu Smajlíky aby tam po odeslání byli zobrazeny, nebo to nejde??  já to zkouším a nějak se mě tam ty kluci nedaří uložit dík Mirek F.:P

Naposledy upravil: Faltýnek Miroslav (Cirda) (04-01-2011 06:59:29)

3

Re: Natahování fotek na fórum - Kosťa

Faltýnek Miroslav (Cirda) napsal:

Ahoj Pavle
možná je to jen taková blbůstka:lol: můžeš mě říct jak se vkládají do textu Smajlíky aby tam po odeslání byli zobrazeny, nebo to nejde??  já to zkouším a nějak se mě tam ty kluci nedaří uložit dík Mirek F.:P

Ahoj, smajlíci, aby byli rozpoznáni jako smajlíci, musí být odděleni od okolního textu mezerou nebo jiným bílým znakem - to bude pravděpodobně ten problém. Např :

taková blbůstka:lol:  //neodděleno
taková blbůstka lol //odděleno

smile smile big_smile yikes wink tongue

4

Re: Natahování fotek na fórum - Kosťa

Ahoj Kosťo,

  můžeš mi prosímtě poslat jednu z těch problematických fotek jako příklad na paw@volny.cz?
  Zatím nedokážu říct, čím to je, ale udělám s ní pokus.
  (Pokud jsou ty fotky hoodně velký, tak bych možná věděl. On se je systém pokusí zmenšit na maximální nastavenou velikost, ale na to zmenšování je zapotřebí dost paměti, kterou nemusí mít "náš" proces na serveru k dispozici. Zkusíme, uvidíme.)

díky,
paw

5

Re: Natahování fotek na fórum - Kosťa

Pavle díky už mě to jde tongue// lol// sice na kolikátý pokus ele jde to wink"

Naposledy upravil: Faltýnek Miroslav (Cirda) (04-01-2011 07:14:22)

6

Re: Natahování fotek na fórum - Kosťa

Ahoj Pavle, já mám ten samý problém, jeden den nahraju fotky do svého příspěvku a druhý den jsou pryč, sad a místo fotek tam mám toto : (snímek chybí) 

a to už jsem je zmenšoval nemají ani obě dohromady 2MB....Poraď mi kde dělám chybu, díky

Naposledy upravil: tatina007 (06-01-2011 10:11:20)

7

Re: Natahování fotek na fórum - Kosťa

tatina007 napsal:

Ahoj Pavle, já mám ten samý problém, jeden den nahraju fotky do svého příspěvku a druhý den jsou pryč, sad a místo fotek tam mám toto : (snímek chybí) 

a to už jsem je zmenšoval nemají ani obě dohromady 2MB....Poraď mi kde dělám chybu, díky

Ahoj Petře,

  za normálních okolností se věci seběhnou takto:

  Po nahrání obrázků se pro každý z nich vloží do textu automaticky odkaz, který ale míří na jejich dočasnou kopii (povšimněme si, v cestě se vyskytuje adresář /tmp), např.:

[img]http://klondajk.brdy.org/extensions/hcs_image_uploader/uploads/users/1000/2/tmp/thumb/p15lecg1it2jj8rbk716gp40r1.JPG[/img]

  Poté, co se příspěvek s obrázky poprvé odešle, kód odkazu se automaticky změní na permanentní (člověk to ani nepostřehne, ale obsah odkazu se změní), např.:

[img]http://klondajk.brdy.org/extensions/hcs_image_uploader/uploads/0/0/62/thumb/p15lecg1it2jj8rbk716gp40r1.JPG[/img]

  A v případě Tvého příspěvku k tomuto z mě zatím neznámých důvodů nedošlo (odkazy vedou na dočasné soubory):

[img]http://klondajk.brdy.org/extensions/hcs_image_uploader/uploads/users/1000/11/tmp/thumb/p15l3uktp31mig1oa41s4g5ri1uqe1.jpg[/img]

  Needitoval jsi třeba text někde stranou, a pak ho tam celý nevkopíroval zpět? (v žádném případě neobviňuji, jen hledám vysvětlení ;-) Každopádně, všechny dočasné soubory i v příspěvku nepoužité obrázky jsou za cca 1h  automaticky odstraněny, takže obrázky opravdu "zmizely" - to sedí.

  Zkus to prosím ještě jednou, a sleduj "proměnu" odkazu. Pokud by to stále nešlo, pošli mi fotky mailem na paw@volny.cz, rád je nahraju (vím, kam patří). Velikost by neměl být problém - fórum snese až 2MB soubor s rozměry až 1200x1200, což jsou fotky velké "jako kráva" ;-)

  zdraví
paw

8

Re: Natahování fotek na fórum - Kosťa

Ahoj admine

     Hele kamaráde budeš muset přidat další kolonky s roky před r.1980. Viděl jsi ten příspěvek z roku 1976. No to je pecka. Ono se to tu ještě rozjede, uvidíš. Klidně bys tam pro jistotu mohl udělat kolonky od roku 1975. To už snad bude stačit.

            Kosťa

9

Re: Natahování fotek na fórum - Kosťa

Kosťa napsal:

Klidně bys tam pro jistotu mohl udělat kolonky od roku 1975.

Technicky žádnej problém, copak o to, ale říkám si jestli to má smysl, když to asi nesouvisí se stavbou PVOS či přímo Klondajku? Já jsem určitě rád,že se ozejvaj i lidi ze stavebních praporů, z kasina z Jinec atd., ale zase aby tu nebylo víc kolonek než lidí smile No, o pět ročníků mne neubyde, do toho 1975 to ještě přidám, hlouběji do minulosti bych už ale nechodil.

10

Re: Natahování fotek na fórum - Kosťa

admin napsal:
Kosťa napsal:

Klidně bys tam pro jistotu mohl udělat kolonky od roku 1975.

Technicky žádnej problém, copak o to, ale říkám si jestli to má smysl, když to asi nesouvisí se stavbou PVOS či přímo Klondajku? Já jsem určitě rád,že se ozejvaj i lidi ze stavebních praporů, z kasina z Jinec atd., ale zase aby tu nebylo víc kolonek než lidí smile No, o pět ročníků mne neubyde, do toho 1975 to ještě přidám, hlouběji do minulosti bych už ale nechodil.

No asi máš pravdu já bych nešel ani už do těch nižších ročníků, toto nejsou Černí baroni z 50tých let lol mám dojem že jsme založili forum Klondajk a s tím cokoliv společného,  toto není založení útvaru VÚ 4280 Jínce i když to má hodně společného s Klondajkem