1

Téma: Vysvětlení pojmu registrace + nástupní termíny základní v.služby

když se zde zaregistrujete, zapište se zároven a představte se do tématu ROK NÁSTUPU tongue ted jsem zjistil že je nás zaregistrovaných cca13 - 14 a v roce nástupu je nás zapsáno asi 5-6 kousků lol . Může se taky třeba stát že se zde zaregistruje někdo kdo tam nesloužil ale pouze ho toto forum zajímá  wink  tak to se může třeba zapsat (jen můj názor) : Jan Novák (host) lol , Vlkodlak (host) lol  nebo tak nějak kvůli přehledu, nebo založit nějaké téma pro hosti cool tongue  popřemejšlete o tom než se zaregistrujete   ahoj Mirek

2

Re: Vysvětlení pojmu registrace + nástupní termíny základní v.služby

Faltýnek Miroslav (Cirda) napsal:

když se zde zaregistrujete, zapište se zároven a představte se do tématu ROK NÁSTUPU tongue ted jsem zjistil že je nás zaregistrovaných cca13 - 14 a v roce nástupu je nás zapsáno asi 5-6 kousků lol . Může se taky třeba stát že se zde zaregistruje někdo kdo tam nesloužil ale pouze ho toto forum zajímá  wink  tak to se může třeba zapsat (jen můj názor) : Jan Novák (host) lol , Vlkodlak (host) lol  nebo tak nějak kvůli přehledu, nebo založit nějaké téma pro hosti cool tongue  popřemejšlete o tom než se zaregistrujete   ahoj Mirek

ozve se někdo,kdo sloužil na Klondajku jaro1992 až léto 1993 u TO (TOS,Ač)?

3

Re: Vysvětlení pojmu registrace + nástupní termíny základní v.služby

zdar.:-) moje jméno je Robert Fürst, nastoupil jsem do Zbraslavi v lednu 1988 a končil jsem v Chrudimi v prosinci 1989. Byl jsem v rotě kpt.Banga, pak ve velitelský četě jako písař.... rychlodatel:-) Ze starejch z útvarový kapely pamatuju Maťa Kočku, Palo Kastlera (Kastlík), se kterým jsem asi jako s jediným ve spojení, Michala Rabu - špagiho kytaristu, jmen se mi vybavuje ještě pár... Najde se někdo, kdo tam byl v téhle době?

Naposledy upravil: bob (22-02-2011 23:45:43)

4

Re: Vysvětlení pojmu registrace + nástupní termíny základní v.služby

Zdravím narukoval jsem leden 1985 vú-6818 Stará Boleslav . Na Klondiku únor 1985- květen 1985 .Betonárka před plotem. Hladký Luděk -alias čůčo.

5

Re: Vysvětlení pojmu registrace + nástupní termíny základní v.služby

Ahoj ,

Jsem Milan Kochaník , byl jsem od. 4. 1. 1983 v Opavě v přijímači , tam si pamatuji , jak jsem musil vytírat téměř žádným hadrem chodbu ve sklepě těch kasáren , co bylo uhlí  , pak jsem musil hákovat v tamní kuchyni , pamatuji si , jak mi jeden Slovák či Maďar paravil , najsamprv vybonzuješ hentot stuol . , jindy zase , treba chytro spraviť kotol , vím , že jsme tam hákovali třeba do půlnoci i déle . Občas jsem si mohli , když jsme vytírali lednici , tak jsme  si mohli odkrojit , co jsme chtěli , jenže jsem neměl absolutně chuť k jídlu , shodil jsem asi deset kilo , když jsem šel do civilu . Asi to na mne nedobře působilo to prostředí . Taky si tam rozpomíním na tehdy kapitána Michala , kterak pravil , když jsme tam byli teprve první den, ještě jsme měli na sobě céčko, tím svým skřehotavým hlasem , že budeme stavět hráz proti imperialismu a jiný , tuším kapitán   Nímanský pravil , že to je raketový poker ze strany imperialistů a tohle sousloví opakoval při kdejakém nástupu .

Jinak četaři absolventi  , škoda mluvit, moc to žrali a tím škodili obyčejným vojákům , horší bylo , když sami aktivně vyhledávali "přestupky" .

Vzpomínám si , že jsme pak byli na nějaké ruské střelnici v Krnově , tam jsem byl poslán hlídat nějak stranou , byla hrozná zima a povídal jsem si tam s nějakým sovětským vojákem asijského vzhledu , obdržel ode mne sáček mléka a odznak , asi byli dost hladoví . 

Úplný otřes byl , když jsme pak po tom přijímači , nevím jestli po čtyřech či šesti týdnech , asi to bylo v únoru 1983 , přijeli vlakem na hl. n. v Praze Wilsoňák a jeli autobusem do těch Jinců u Příbrami .
Já jsem byl na 2.HSV , to byl třetí barák od brány , první byli lampasáci , pak 1HSV , pak 2HSV a dále RSM , pak nějaké dva baráky jako skladiště či co a nalevo do kopce kuchyň s jídelnou a armou a oddělením pro lampasáky , pak přemostění a dva baráky , výš položené RPSV+ošetřovna (půl na půl) , pod ní veliteská rota a pod ní níže jeden či dva bezprizorní celodřevěné (ne tesko) baráky .
Dosti šílené bylo , když jsme přijeli utahaní z áčka a šli na jídlo a stáli v dlouhé frontě venku a pak ještě povinně sledovat na politicko výchovné světnici jakési televizní noviny , na jídlo se v podstatě stálo pořád v nějaké frontě .
Tuším , že jsme pak jezdili na áčko , cca na sedmou hodinu , pamatuji si , že v autobuse jezdily asi dvě tři ženské , jestli to byly manželky lampasáků , nevím , ale poslouchal jsem , co si říkají a tuším , že nemusily být zas až tak morálně vyhaslé , jelikož si mezi sebou povídali , že jezdíme utahaní od časného rána do pozdního večera . Občas totiž někdo únavou v tom autobuse (když se jelo večer dolů), bylo nás tam více než sedaček  , spadnul na podlahu , tak si to asi uvědomovaly . Tam jsme musili hned první den kopat v asi -20°C v budoucích teskáčích , tuším že to byl ten vedle "úček" , kopat tupými krumpáči rýhy pro vnitřní kanalizaci a jakýsi četař abs. Pokorný mi pravil , že mi dělnická třída svěřila nástroj a tak jej mám "užívat" , jestli to opravdu tak žral , nebo tomu i věřil , nevím . Vím , že jsem si z toho dělal legraci a přirovnánal činnost s tupými nástroji ke kečuánským inkům , kteří  tesali kvádry , prý , měděnými dláty a ten špagát Pokorný z toho byl na větvi a že prý "zdržuji" pracující vojáky  vyprávěním o starých peruánských říších a že to nemám v hlavě v pořádku . Později jsme tam pak pomáhali u odpařezovače (to byl buldozer s několika háky místo radlice) na budoucí plochy za  tím bet. plotem a hrabali větve na haldy a pálili , aspoň jsem se ohřáli u ohně  , tento oheň  kupodivu nevadil , ale když nám byla zima a chtěli jsme  se ohřát u ohně jinde , jen za tím účelem rozdělaného , tak najednou lampioni vyrobili myšlenku , že by to bylo vidět ze snímkujících satelitů  . Také si pamatuji , jelikož jsem měřič , že jsem musil pak chvíli vytyčovat oplocení , to tam z Vojen. Staveb zrovna vytyčili lomové body , dohromady měl ten plot délku asi 4.5 km a vykácená plocha dělala asi 220 ha (za plotem i před plotem a něco okolo) .
Vlastně jsem jen dával do přímky kolíky pro jámy , kde se mělo kopat. Jenže na křivém terénu to nefungovalo , původně chtěli kopat třeba 20 děr naráz, jenže se to díru od díry rozjíždělo a nakonec to tvořilo skoro souvislý příkop , ale nadávali mne . Takže gumáci emipiricky  "přišli" na to, že se musí vzít prkenná forma a  teprve v těch děrách alias souvisl=m výkopu přirážet sloupky na ni a pak betonovat . Mezitím si vzpomínám , že jsme také musili omítat a vyhlazovat štukem v těch teskáčích , tam bylo alespoň teplo a pak jsem tam nivelákem musil dávat výšky na zatlučené roxory na nějaký podsyp pod panelku a vím ,. že tam byli vojáci z ročníku přede mnou , pamatuji se na nějakého vojína předchozího ročníku asi Stříteského , dalo se s ním mluvit .
Pak si rozpomínám , že jsem byl dodán na tři dny do posádkového vězení v Jincích za ustrojovací nekázeň , nechtělo se mi nosit to společné vojenské prádlo , jež se fasovalo , ještě dnes je mi z toho špatně , měl jsem svoje a pochopitelně jsem si jej chtěl vždy každý den vyprat a usušit, tak i za sušení prádla na světici jsem byl kázeňsky "řešen" , to se chtěl opět zviditelnit četař absolvent Richard Pokorný , jestli z toho měl nějaký prospěch či zda se cítil lépe , quién sabé . Navíc jsem zvyklý spát "jen tak" , to vojenské pyžamo žluté barvy se mi hnusilo a když jsme již leželi , tak nás pod nějakou záminkou vytáhl z postele a musili jsem se postavit (já se mezitím musil obléci do hnusného pyžama) a tím mne začal od té doby onen snaživý absolvent kontrolovat , zda jej mám na sobě po dobu spánku a já jej neměl nikdy a tak mne nahodile kontroloval a kladl mi před ostatními otázky , proč tak činím a já mu odpověděl , že mne prostě při spaní tíží šat (tak odpovídal jsem mu tím způsobem , že jsem si z něj dělal legraci , považuji to prostě za samozřejmé , je to můj způsob života , mám rád volnost ,  dal mne za to na "hlášení" a tak jsem skončil v dosti odporném zařízení na tři dny a tři noci .
Já jeho "kontrolování považoval za jakýsi projev voyerismu  , který se takto asi u něj projevoval .
Také si vzpomínám , že v tom vězení jsem musil  snad 3* denně vytírat cely a dělat kliky a kromě toho jsme musili na pokyn nějakého lampiona vybírat za deště vodu z kanálů fankou přivázanou ke klacku .
Byl to hnus , spát na prkenném lůžku , navíc oblečený v hadrech (povinně) , ve kterých jsem byl "dodán" bylo to totiž předepsáno , které bylo přes den přiřetězováno ke zdi , hrubé hnusné fošny, asi stejně pohodlné , jako spát na šalovacím bednění  či lešení , prostěradlo žádné a jen hrubá špinavá deka ,  jakou přikrývám třeba doma brambory v zimě či na chatě , polštář rovněž ne . Také jsem si musil na noc , i když v obuvi jsem nespal , vyndat tkaničky z obuvi .
Pak jsem byl poslán s vojínem Šubrtem do Chebu na kurs na multikáru , tam jsem byli asi měsíc , pamatuji se , že tam byl docela veget , spali jsme třeba do osmi a jednou tam přišel jakýsi tamní lampasák a pravil , že jsme  cikánský lágr a tím pádem jsme musili pak chodit na jakési rozvičky ráno a jednou tam vyhmátl i kotelníka , o kterém poznamenal , "či sú kotolníci dajakí privelegovaní , že chodia zarastení ako Ježíši" .
jinak tam byli samí Slováci , Východňáři a jeden si vzpomínám , jak se pořád chlubil , kterak "vybielil fizliareň" .

Pak jsme se vrátili a nevím jestli tehdy , ale nějak v té době naznačil velitel roty , Tomáš Jogurťák , že na šatně "bývá tma" (asi jako na AFB Nellis pohrozili občanským zaměstnancům , (kdyby chtěli "mluvit") , že se na silnici "stávají nehody" ) a vím , že dali vojínovi Šubrtovi velmi na hubu , vzpomínám si , že někdo zhasnul světlo a hodili na něj deku a začali jej mlátit . Naštěstí jsme byl vedle , nemá rád násilí .  Několikrát křičel "dozorčí" a pak jsem slyšel rozbití okna a Šubrt měl pořezanou ruku .
Byl to asi vyšetřováno a byl tam také nějaký vojenský prokurátor .
Pak mne dali s vojínem Šubrtem na RSM , že jako jsme měli ten kurs na multikáru . Byl jsem s těmi vojáky , co byli o rok dříve , uvnitř  vna světnici a dělal co si na mne vymyslili veškeré nesmysly  a vím , že jednu chvíli někam pro něco toho Šubrta poslali a pak se něco změnilo . Najednou se tam objevili lampasáci a po mne již nikdo nic nechtěl . Ten den jeho i mne přemístili na velitelskou rotu a od Šubrta jsem se později dozvěděl , že běžel "teatrálně" pro stoličku ,  jako že se chtěl demonstrativně pověsit (nevím , ale kde) a zřejmě u toho byli nějak lampasáci a  ti to vyšetřovali jako šikan a z něj vyplývající pokus o sebevraždu .
Pamatuji se tam na slovenského četaře absolventa Milana Papaye , byla  s ním legrace .
Pravil hekťák možno schovat treba aj do kanála .

Měl jsem občas s sebou teodolit se stativem a jednou jsem s ním sledoval Venuši , byla v konkrétní fázi  a docela to zajímalo toho kpt. Nímanského , byl z toho docela na větvi , že na rozdíl od hvězd ji lze vidět jako kotouč s konkréítními fázemi , ale neuměl jsem mu to vysvětlit  , jindy jsem měl namířeno na Měsíc v úplňku a ten četař Milan Pápay pravil : "chytro pozeraj na hen ten riž , ako chytro uteká Mesiac po oblohe " . Byl tím upřímně  fascinován , jak znatelný to je pohyb na oběžné dráze .

Občas jsem vojákům dalekohledem namířeným na Slunce zapaloval cigarety , jeden z nich se chtěl podívat , na poslední chvíli jsem jej včas odstrčil , je to strašně nebezpečné , radši jsme mu tam dal černý filtr , asi viděl tehdy poprvé v životě skvrny na Slunci .
Ještě se tam rozpomínám na jakéhosi vojáka Krupku , pak tam byl nějaký Hejna (oba starší vojáci) , říkali mu Hyena , myslím , že tam byl i řidič Kočvar a Kračmar (ti byli se mnou současně ) , (vzpomínám si , že mi ten Kočvar o něm řekl , že mu zabili přítelkyni při dopravní nehodě a že z toho byl dost pochopitelně špatný) .
Také si pamatuj , jak jednou jel s nějakým majorem a ten jej nutil otevírat chladič u toho auta , co s ním jezdil a měl opařenou ruku od natlakované vařící vody .
Také tam byl nějaký řidič , co vozil kontráše a vím , že chodil v céčku , občas jsem uklízel v tom kanclu a musím říci , že lituji  , že jsem s tím kontrášem nikdy nemluvil . Měl tam docela hezkou knihu o astronomii a astrofyzice a to mne vždy zajímá , tak si myslím , že možná to nebyl úplně zelený mozek , když se zajímal o takové věci .
Na té velitelské jsem pak chvíli občas pomáhal v autoparku , tomu Hejnovi jsem pomáhal spravovat defekt u véesky skříňové , myslím , že s ní vozili várnice s jídlem na áčko , pak na áčku , kde jsem musil vytyčovat objekty .
Také tam byl četař abs. mudr. Balík (vedle u RPSV byla z části ošetřovna) , který pravil , že to , co chodí na ošetřovnu , je humus, jenže si neuvědomoval, že se pořád hákovalo v blátě  a nebylo se pomalu kde umýt . 
Pak jsem chvíli dělal na stavbě baráku na louce pod barákem lampasáků , kde se měl postavit teskáč z "místního materiálu" , byl tam poručík Trčka a jednou se ožral kapitán Šverha a poravil  ,že se už dl´ho nebetonovalo a nechal umíchat 8 mixů betonu (asi 40 m3) , který neměl použití a ty se musily vylít do ještě ne úplného bednění pro ten teskáč a zbytek do děr na blátivé cestě . Pak přišel poruučík Trčka a pravil :vidím tady zkurvenou práci a vše co již zvtrdlo , jsme musili i s bedněním odkopávat a odvézt na skládku .
Nakonec z teskáče sešlo , asi byl hotov jiný na áčku . Tam jsem pak byl převelen na RPSV , kde byl kapitán Soucha . S ním to docela šlo .
Ještě si vybavuji , jak jsme šli párkrát do bazénu v Příbrami , to jako , abychom se někde mohli lépe umýt , prý .
Vzpomínám si , že jsem tam poprvé v životě viděl , jak tam jeden , ale nebyl to voják , ale civilista , dostal v šatně epileptický záchvat  , musilo jej držet 6 vojáků , než si pro něj přijela RZS .
Dost mne to vyděsilo .
Tehdy se tam objevili noví absolventi , mezi nimi i zde jeden z nich Jirka Beránek , ale neumím si vybavit jeho podobu . Také se tam objevil i jakýsi poručík Bibza , Feješ a další , tuším tam byli i lampasáci nějaký Šonka , ti tam byli dřív , coby stavbyvedoucí .

Pak jsem tam vesměs musil vytyčovat základové osy těch tří postavení , co jde jedno z nich přes tu Hřebenskou cestu , protínáním vpřed z úhlů , ten projekt byl už v souřadnicích S JTSK a kupodovu to vyšlo (délku jsem si rozvinul trigonometricky z řetězce)  , když tam byli měřit z těch Vojenských staveb , byli udiveni , stejně jsem se ale nikomu nezavděčil a pak ještě objekty na tom posledním úseku , většinou prkenné lavičky okolo výkopu ,  starým teodolitem "udělat" pravoúhlé osy a několikrát přetrhaným pásmem rozměřované odstupy a ještě výšky . Tohle zrovna nebyla vděčná práce, nedalo se to uhlídat , nebyl jsem u toho , když se kopaly ty jámy , takže když se pak osazovaly ty patky , tak se většinou muselo hodně dobetonovávat a lampasáci mi za to nadávali , že to prodražuje práci . Navíc i ty patky byly vyrobeny jen přibližně , takže když se posadily do osy , jejich kalichy šly "mimo" tak si vzpomínám ,jak jeden slovenský vojín asi Plachetka , pravil :dajme tam pod nich tehlu . Mne to byl jedno , kupodivu to dodnes nespado . 

Jednou nás dokonce nadporučík Hlaváč , zvaný Fanny (měl jsem tričko na kterém bylo napsáno Fannyho kone , velitel 1HSV , nás "školil , kterak "zaobchádzať s plánmi.
A také vysvětloval , kde sa s planmi možno všade setkať .
My jsem mu s Imrichem Stanczem odpověděli , že treba aj na stromoch .

Tím jsme měli na mysli jednu dosti veselou příhodu , jednu dobu pořád pršelo a já byl s tímto kamrádem nucen vxytyčovat stavební osu prostředního postavení a musil jsme nějak vyčíst kóty z plánů , něšlo to snadno , byly bohužel nutno jse sčítat a ty kóty byly na různých místech toho půdorysu . Takže jsme musili vylézt na skládku panelů a položit plán asi 1.5 * 2m na panel , mezitím lilo straně a já nějak sečítal délky dílčích kót . My mokří , plán jak hadr a složit samozřejmě nešel , stejně by se slepil . Takže jediné řešení  ,na vodorovnou větev . Meziítm jsme musili hákovat s pásmem  a zatloukat nastřelováky do betonu a plán bez našeho dozoru visel na vtvi , dokud nezačalo svítit slunce . Mezitím , když vysvitl oSlunko , se onjevil poručík Feješ a viděl to . Strašně se z toho zhrozil , že kdyby to někdo jeho nadřízený viděl , mohl by za to mohl jít do basy , měl za ty plány asi opdovědnost, byly přísně tajné ., dle razítka ma nich . Jenže co jsme měli dělat , my jsem je musili užívat i v tom počasí , musilo to být vytyčené , čekal už mix s betonem . Zatímco lampasáci byli v suchu v boudě .
Takže jsme si na to vzpomněli při "školení" . Dodnes se tomu směji   .
]Taky si vzpomínám , že když přivezli jakési tvárnice , třeba v noci , tak kvůli tomu , že prý nesměl zůstat náklaďák přes noc naložený jsme musili hákovat i v noci  musil se vykládat ručně . Byla to hnusná práce , my jsme byli utahaní z celého dne , tak jsme to jednou udělali tak , že jsme to nechali rovnou vyklopit na zem ,  ale bylo to zakázáno , mohlo by se totiž po nás  požadovat případné poškození zaplatit , tak jsme to zamaskovali řadou "srovnaných" .

Občas mne viděl "měřit" kapitán Šverha a pravil , že sa pre samé vymeraivanie ani ku krumpáču nedostanem .V létě , to jsme již bydlili na těch účkách , býval tam nedělní nástup , tak občas kapitán Šverha pravil , že kvoli mně němajú čo kopať a ať teda zoberiem prkno , vodováhu a merám .
jindy že vraj skončilo moje lavírovanie  .

Ještě si vzpomínám jak jeden Slovák pravil , jebněme tie rúry a idzeme het , to když jsme pokládali na tom posledním úseku roury pro kabely napříč pod panelkou a měli jít na opušťák .

Rozpomínám se , jak se vozila voda cisternou z rybníky v Hořovicích a ta se dávala do nádrže , se pouštěla do vodovodu na účku.
Měli jsme přísně zakázáno ji používat na pití , to je pochopitelné .
Jenže jednoho dne , kdy došlo k úpravě cen , i nápojů (tehdy se benzín zdražil tuším ze kčs 4,- na kčs 6,-  a lahvové nápoje z 1.5- na 2,0-, se najednou ze dne na den "stala " ozhodnutím lampasáků pitnou. Já jsem tomu samozřejmě nevěřil a raději jsem pro pitnou chodil do původního zdroje jako předtím .

Občas také kapitán Nímanský prohlížel , jestli nemáme nějaké závadné věci a vzpomínám si , že tam byl vojín Dudek z ČTZ nebo spíše ČOT , jezdili s nějakou pab-kou (skříňová véeska) , asi z Ústí nad Labem a ten rád psal průpovídky a asi mu to sebral či nějak se dostalo tomu Nímanskému do ruky .
A přišel se nám "pochlubit" co , objevil . Dostal se mu do ruky text. kde bylo vojínem Dudkem uvedeno , že "vojna je zvláštní druh onanie, kdy penis honí člověka". Vím ,že se tomu smál, a že pravil , ještě že jsem to nevztáhl na sebe .

Tak to odpovídalo skutečnosti nejvíc .

Ještě si vzpomínám , když jsme se dostal na opušťák , snad 11* a 2* dovolená 
, tak se mohlo jít na ten opušťák až v pátek v poledne . Ale bylo to vymyšlené tak , že se chodilo už ve dvě v noci , ale musil být rozumný lampasák , který nechtěl dělat nástup třeba v osm ráno kvůli počtu . To se vědělo víceméně dopředu  , takže jsme chodil pře okono v umývárně na účku , voják co měl službu to okno zavřel a já šel potmě po panelce skoro 1 km , pak za plot a pak 11 km přes Kytín , kolem té hospody , kde jsme byli párkrát na pivo , až do Mníšku pod brdy na náměstí .  To mi trvalo 2h30m , jelikož bylo neuvěřitelné bláto nsa té panelce (mimo jít něšlo , to byl samý výkop) a pak tmavým lesem . Ale nikdy jsme,m nezabloudil , autobus jel z náměstí v 5h30 na Prahu 4 Smíchov .Musil jsme mít ale dvoje boty , ty po panelce byly šíleně od jílu .
Jednou ale byl jakýsi šašek , co dělal důležitého a nechtěl mne pustit ani v těch 12h , musil jsme dělat nějakou práci a oficiálně jsme směl jít až v 19h.
Tak mi pak poradili , abych počkal , až vypadne v 16h00 (po něm byl jiný trochu rozumnější)  a abych běžel v 16h do Skuhrova . Tam je blízko vlaková zastávka .

To již se chýlil "pobyt" ke konci a poslední dva měsíce jsme se tam spíše zašívali a měli gumy čím dál více na háku i s áčkem . Naopak bylo na gumách vidět , jak si to každým dnem uvědomují , že my odejdeme a oni budou "pokračovat" , docela jsem jim to i přál , díval jsem se na to "robin hoodovsky".

Jednoho dne opravdu ten den nastal a odjeli jsme brzy ráno , asi v 5h00 do Jinců na nádraží a měl tam proslov plukovník Faix , či jak se jmenoval  a pak do civilu , asi 20. 12 . 1984 , kupodivu jsem nemusil ony tři dny v posádkovém vězení nasluhovat .


Docela jsem se na áčku skamarádil s jedním vojínem z Nových Zámků , Imrichem Stanczem , byl jsem se za ním podívat na jaře 1985 , dali jsme si setkání  na začátku panelky  , co se jede  od Hostomic pod Brdy směrem na Dobříš na vrcholu stoupání .

Jinak jsem tam od té doby nebyl .

Byly to pro mne ztracené dva roky života , ale musím konstatovat, že i dnešní novodobí šmejdi v tomto "pokrokovém  zřízení" , zejména  na úřadech by potřebovali jako pes drbání , protáhnout v bahně na áčku a žrádlo do ešusu a umýt si ho třeba ve vodě v sudu 5°C .

Tak to je asi vše , na  co si rozpomínám .

Aneh Cualohtli


P.S.

zde je na mne kontakt :

http://www.aztli.wordpress.com

dal jsem tam i odkaz na tento web

Naposledy upravil: AZTLI (20-02-2012 00:57:15)

6

Re: Vysvětlení pojmu registrace + nástupní termíny základní v.služby

Zde je potvrzrení o nabyté praxi , které jsem si vyžádal . Je tu vlastnoruční podpis tehdy již majora Stanislava Michala , razítko útvaru tehdy připojil štábní kapitán Kosina .

Hodilo se mi pro nástupní plat při návratu do zaměstnání , dalo to pár drobných  k dobru .

Naposledy upravil: AZTLI (18-02-2012 02:52:18)

7

Re: Vysvětlení pojmu registrace + nástupní termíny základní v.služby

Zdravím , kamarády hledám už dost dlouho . Pokud to tu někdo čte tak 3.1. 1985 Stará Boleslav VÚ-6818 Klondajk konec ledna až duben . Pak Praha Řepy , následoval Zbiroh no a pak opět Stará Boleslav . Tenkrát se hodně pilo čůčo a taková byla i má přezdívka . Dám sem fotku , pokud se někdo pozná , prosím ozvěte se .

Naposledy upravil: luda323 (27-07-2012 19:31:57)

Přílohy zprávy

010_(3).jpg 152.36 kb, 1 stažení od 2012-07-27 

Nemáte oprávnění stahovat přílohy této zprávy.

8

Re: Vysvětlení pojmu registrace + nástupní termíny základní v.služby

Ahoj,
sloužil jsem na Klondajku v letech 1984-1985 pod VÚ 5136 Chrudim. Rok na VLH, druhý rok na autobuse a valníku s vakem na vodu. Pokud se najde někdo ze strojní roty, rád pokecám.

9

Re: Vysvětlení pojmu registrace + nástupní termíny základní v.služby

Sloužil jsem 84/85 taky pod Bangem  VU 5136 Chrudim  , převelení Stará Boleslav - civilní ubytovna Malešice Práce na betonárce u letiště , převelení zpátky na Klondaik přes Jince a poslední půl rok Horní počernice a odjezd do Lipníku n.B .

10

Re: Vysvětlení pojmu registrace + nástupní termíny základní v.služby

Nazdar chlapi. já jsem byl jedním z vojáků, kteří se nastěhovali na Klondajk po dodělání. byl jsem na tříměsíčním školení na rakety u tehdejšího Leningradu a pak jsem v různých časových úsecích vystřídal asi 6 míst, než nás mohli nastěhovat do VÚ 5180. Je mi již 50, ale při vzpomínkách mě přepadne určitá nostalgie. Holt se toho tam prožilo mnoho (na špatné věci se moc nevzpomíná). pokud se najde někdo, kdo tam v době 85/86 sloužil, budu rád, když se ozve. Pro ostatní bych rád časem přidal vzpomínky, jak na zácvik v tehdejším SSSR, tak na první chvíle při nastěhování na útvar, resp. na navážení techniky a dodělávání objektu