1

Téma: fota z minulosti + součastnosti

Zde vkládejte fotky z minulosti a třeba i součastnosti. Pokud to budou fota z doby vojny nezapomente tam dát rok a třeba i místo odkud to je focené. Dík Mirek (Cirda)

2

Re: fota z minulosti + součastnosti

Na to jak Klondajk vypadá pod 30-ti centimetrovou vrstvou sněhu se můžete mrknout na http://brkozbrd.rajce.idnes.cz/KLONDAJK_26.12.1010/

3

Re: fota z minulosti + součastnosti

Jince 82/83


                              A tímto vás žádám o pomoc při hledání jmen našich kamarádů.



                                                                     Jména jsou jasná


            Jasně že je to jen část roty. Ono nás bylo asi 120 (snad i víc) celkově a když jsem tyhle fotky dělal, tak to vzhledem k prostoru uvnitř kasáren nebylo možné ani nijak udělat. Fotil jsem to mezi rotou a štábem a už tak jsem si na tehdejší klima dovolil riskovat dost.
            Víte jak to tam chodilo a ani moje stranická knížka by mi nepomohla. Však jsem byl s politrukem kpt. Nýmanským na nože kvůli mému  deníku. Mi ho chtěl zabavit, tak jsem mu ho vytrhnul z ruky a jasně jsem mu řekl, že mu ho nedám. Že je to moje soukromí. Však on úplně blbej nebyl.



Ten vlevo se jmenoval Luboš, ale už nevím jak dál, strašně jsme si spolu užili.

















                                     A tímto vás žádám o pomoc při hledání jmen našich kamarádů.

Naposledy upravil: Kosťa (05-01-2011 02:04:07)

4

Re: fota z minulosti + součastnosti

Jínce 82/83 Zde jsou kluci kteří narukovali v r.83/84 ozvěte se i takto se dalo s lampasama vyjebat (cesta do Kytína)

5

Re: fota z minulosti + součastnosti

  tady jsem já, Jaromír Maleta a ??? na cestě ne Klondajk, jo a v tom posedu je taky Míra Maleta já a Jirka Krejčí před 2.rotou v Jíncích Maleta, Petr Novotný a já. Fasování proviantu na útvar

6

Re: fota z minulosti + součastnosti

       


1 zleva Maleta Mirek, 2 Bureš Zdeno (magda) , 3 Láďa Brendl , 4 Míra Anděl, 5 Milan Plačko ,  Rok: 82-83

7

Re: fota z minulosti + součastnosti

Faltýnek Miroslav (Cirda) napsal:

  tady jsem já, Jaromír Maleta a ??? na cestě ne Klondajk, jo a v tom posedu je taky Míra Maleta já a Jirka Krejčí před 2.rotou v Jíncích Maleta, Petr Novotný a já. Fasování proviantu na útvar

 
Za Jaromírem Maletou místo ???  Luboš Šejn

8

Re: fota z minulosti + součastnosti

Kosťa napsal:

Jince 82/83


                              A tímto vás žádám o pomoc při hledání jmen našich kamarádů.



                                                                     Jména jsou jasná


            Jasně že je to jen část roty. Ono nás bylo asi 120 (snad i víc) celkově a když jsem tyhle fotky dělal, tak to vzhledem k prostoru uvnitř kasáren nebylo možné ani nijak udělat. Fotil jsem to mezi rotou a štábem a už tak jsem si na tehdejší klima dovolil riskovat dost.
            Víte jak to tam chodilo a ani moje stranická knížka by mi nepomohla. Však jsem byl s politrukem kpt. Nýmanským na nože kvůli mému  deníku. Mi ho chtěl zabavit, tak jsem mu ho vytrhnul z ruky a jasně jsem mu řekl, že mu ho nedám. Že je to moje soukromí. Však on úplně blbej nebyl.



Ten vlevo se jmenoval Luboš, ale už nevím jak dál, strašně jsme si spolu užili.

















                                     A tímto vás žádám o pomoc při hledání jmen našich kamarádů.

5 fotka Petr Krojcman drží zajíce vedle Standa Sekera, 6 fotka v tatře Luboš  Šejn jezdil semnou na sklopce , 16 fotka Láďa Brendl a Pepa Hejna

9

Re: fota z minulosti + součastnosti

Pro Míru Maletu
zapiš se do nástupního terminu (rok narukování) wink"

10

Re: fota z minulosti + součastnosti

Ahoj lol"  Tady jsem já a Petr Kováč (zrzek) big_smile"
roll"  Karel Stafen, Milan Balog, Pavel Radkovič, Mirek Faltýnek, Pepa Švorčík, Petr Kováč wink"
  Petr Kováč - zvláštní znamení,, rudé vlasy"  lol lol"  Péto jestli jsem někdy zabrousíš, nezlob se jsou to fota na kterých to není poznat a fůře lidí jsme utkvěli v hlavách právě tímto, třeba i zvláštním poznávacím znamením smile"

11

Re: fota z minulosti + součastnosti

Mirek Faltýnek, Mirek Maleta tongue"
Jirka Krejčí, Mirek Faltýnek, Luboš Šejn ??, ?? Urban roll"
Ivan Řehák. Petr Novotný, Míra Prync, v Tatře v okénku Míra Maleta smile wink"

12

Re: fota z minulosti + součastnosti

http://www.youtube.com/watch?v=LBKfMA2CVOs

13

Re: fota z minulosti + součastnosti

Čus chlapi na klondajku jsem byl v r 83. ubytovaní jsme byli přímo tam na zadní rotě u lesa taková klasická brygoš buda.velitel roty byl nadpor.Bango cikán pro některé rom.Naš úkol byl makat makat a makat.Dělali jsme panelové cesty v arealu zakladny.Spominky na klondajk mam docela špatne ale nepiši aby si stěžoval ale pár takových perliček musim napsat.bahno zima špína a stála buzerace,vodu vozili v nadrži která se nedala pit ale jina nebyla tak se pila pak začli zdravotni problemy  kožni bolaky a.t.d pak v roskaze vyšlo že se nesmi použivat.pradlo nam neměnili tak jdme smrděli jak svině.mohl by pokračovat ale koho to zajima.Zažili jsme i to lepši sice moc malo ale přec.utěky na kytinskou louku se napit pivka a pak v te tmě se zpatky vracet byl zažitek tma jak v dupě.utěky byly časte pak nastali prusery ale otom to je ptp,to je sam pruser zažitky a ja na ně vzpominam rád.měl jsem přani tam se podivat a podivat se na tu skazu v krásne přirodě co jsme tam zanechali,za komanču to nešlo ted jo je to opuštěne.jezdim na kole rak loni v letě jsem sedl v Ostravě na pendolino i s kolem a jel do Prahy a pak po svych na kole,Mnišek pod Brdy tam jsem přespal na penzionu a rano vyjel kytín a klondajk no našel sem to v pohodě našel diru v plotě a to velkou nebo s kolem to jinak nejde a už sem viděl ceduli zakaz vstupu ale žadny problem pro ptp neumim poslouchat a jsem na zakazy dost alergicky.Jak jsem tam vlezl tak jsem byl překvapen paelove cesty tam stale jsou ta naše prace tam zustala takoy pomnik.no moc jsem tam vzpominal a naštěva trvala 1hod,byl jsem tam sam a to bylo smutne ale i tak jsem byl rád nebo jsem tam byl v civilu a svobodny ne jak jsem se tam citěl kdysi jako vězen a tak jsem to tak předtim bral.byl jsem tam donucen makat v podminkach za par korun a držet hubu.ale vojna je vojna je to povinost ptp.to jen jako for. kupkavac@seznam.cz       vašek.k

14

Re: fota z minulosti + součastnosti

Hele kluci jen takovej malej dotaz smile do té týlové části se nedá dostat? všechny fotky, videa atd. co kde jsou jsou jen z té bojové části hmm Mirek (Cirda)

15

Re: fota z minulosti + součastnosti

Faltýnek Miroslav (Cirda) napsal:

Hele kluci jen takovej malej dotaz smile do té týlové části se nedá dostat? všechny fotky, videa atd. co kde jsou jsou jen z té bojové části hmm Mirek (Cirda)

Jedině snad po nějakém vyjednávání se současným vlastníkem, ale je samozřejmě dost nejisté, zda by přistoupili na exkurzi. Týlová část patří firmě, zabývající se výstavbou slunečních elektráren, a skutečně se tam cosi takového kutí.

zdraví paw

16

Re: fota z minulosti + součastnosti

Pavle a nahoru se dá vyjet? nebo tam je zákaz vjezdu. Ta bezpečnostní agentura hlídá teda tu bojovou část hmm nebo jak to tam je, chci se tam možná letos mrknout cool

17

Re: fota z minulosti + součastnosti

Faltýnek Miroslav (Cirda) napsal:

Pavle a nahoru se dá vyjet? nebo tam je zákaz vjezdu. Ta bezpečnostní agentura hlídá teda tu bojovou část hmm nebo jak to tam je, chci se tam možná letos mrknout cool

Od Kytína (směr zadní brána úseku C) je zákaz, od Dobříše - přiznám se, že nevím. Já si vždycky udělal pěší výlet, takže jsem tomu nevěnoval dostatečnou pozornost. Hlídaná je týlová část (ubytovací blok + autopark, nyní ve vlastnictví stavitelů solár. elektráren). Naproti tomu úsek C, t.j. radiolokátory, palposty a technický úsek, patří nyní JCM, a zdá se, že je ponechán na pospas přírodě (podle správy JCM je v plánu jej znovu zalesnit).

P.S. - navrhuju přemístit se s případným pokračováním někam o kousek vedle,  tady jsme ve vlákně na fotky smile

18

Re: fota z minulosti + součastnosti

Fotky od Václava Kupky:

 

 

 

 

 

 

19

Re: fota z minulosti + součastnosti

souhlas tak jsem to i chtěl že sem budem dávát tak nějak jen fotky s nějakým tím popisem o co vlastně jde tongue hlásím Venca s tím začal lol lol Vendo pěkný fotky  ahoj Mirek

20

Re: fota z minulosti + součastnosti

Fotogalerie z jednoho z mých výletů na běžkách do prostoru Klondajku je umístěna tady
http://www.kamzasnehem.cz/fotky/vojensk … dy-hrebeny.
Fotky jsou z února 2010, v prosinci to tam vypadalo stejně, jenom lyžařské stopy byly vyježděny jinak :-)