21

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

naší mazáci byli slováci, většina samej ko..t sad  pár slovenskejch kluků bylo rozumnejch, ale to opravdu jen pár, a to ještě aby s nima vyšli tak většinou drželi basu smile  a ještě zajímavé bylo to že většina buzerace a šikany byla od těch co sloužili na civilkách a ty co zažili mazáckou vojnu ty byli celkem v poho. ale když byla vycházka tak se taky přidávali. Jediný co jsem na těch madarech obdivoval bylo to že stáli při sobě jako jeden muž (když se něco dělo) lol to zas mezi náma čechama takoví nebylo (hold už jse mi češi takoví) wink  No Kosto nevím jak jsi na to mohl zapomenout  vždyt jsme chodili do Čenkova každou chvilku, i když ty třeba né ale neříkej mě že jsi o tom nevěděl vždyt Jirka Krejčí kvůli Čenkovu nasluhoval vojnu.
Jo a Robe u nás mladý narukovali ze severních čech přijímač Opava. Na Klondajku co odešli naši mazáci už slováci nebyli možná pak v 84 nějaká přidružená výroba, a pak ty další roky ale co jezdilo z Jíncu tak to byli češi, ale to se nechci dohadovat cool jo a to že se to tu moc nehejbe máš pravdu,  asi jsme tady jen mi tři já, Kosta a Rob sakra kluci napište nám taky něco lol lol  vždyt se můžem bavit i o holkách a né furt jen o vojně čau Mirek tongue

22

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Faltýnek Miroslav (Cirda) napsal:

naší mazáci byli slováci, většina samej ko..t sad  pár slovenskejch kluků bylo rozumnejch, ale to opravdu jen pár, a to ještě aby s nima vyšli tak většinou drželi basu smile  a ještě zajímavé bylo to že většina buzerace a šikany byla od těch co sloužili na civilkách a ty co zažili mazáckou vojnu ty byli celkem v poho. ale když byla vycházka tak se taky přidávali. Jediný co jsem na těch madarech obdivoval bylo to že stáli při sobě jako jeden muž (když se něco dělo) lol to zas mezi náma čechama takoví nebylo (hold už jse mi češi takoví) wink  No Kosto nevím jak jsi na to mohl zapomenout  vždyt jsme chodili do Čenkova každou chvilku, i když ty třeba né ale neříkej mě že jsi o tom nevěděl vždyt Jirka Krejčí kvůli Čenkovu nasluhoval vojnu.
Jo a Robe u nás mladý narukovali ze severních čech přijímač Opava. Na Klondajku co odešli naši mazáci už slováci nebyli možná pak v 84 nějaká přidružená výroba, a pak ty další roky ale co jezdilo z Jíncu tak to byli češi, ale to se nechci dohadovat cool jo a to že se to tu moc nehejbe máš pravdu,  asi jsme tady jen mi tři já, Kosta a Rob sakra kluci napište nám taky něco lol lol  vždyt se můžem bavit i o holkách a né furt jen o vojně čau Mirek tongue


Nazdar Mirku,dík za upozornění na nové fórum.To co píšeš,jak jsme narukovali ze severních čech,tak nás tam bylo 3/4 osazenstva a jen pár slováků ale vesměs dobří kluci.Jóó Čenkov a Paseky to byli časy.Koukal jsem ale na na ten rok nástupu 83 a tam zatím nic.Snad nebudu jediný.Hodně se vybavilo co jsem prohlédl ta fota a a určitě jsem Tě poznal i Kováče.Snad se časem přihlásí více kluků.Zatím čau Míla (kotloš)

23

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Ahoj Hynku jsem moc rád že jsi se ozval, když tak piš sem tamto je tak nejak na fotky smile  už jsem se mrknul i na tu třídu, dobrý (doufám že nevadí když jsem se tam zapsal) až budeš mit fotky tak je sem dej. Jinak jak se máš?  jseš furt stejnej hned jsem tě poznal ale ostatni kluci jak jste na fotkách ze součastnosti tak nepoznávám nikoho, ten Drobek znám ho?  zatím ahoj Mirek

24

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Ahojte.je to super.představím se.rudolf bobeš hejna.ročník 69.sloužil sem v Jincích 9.1988-7.1990 u VU 8263.odloučená jednotka KOLVIN.proti tanková střelnice.to bylo něco.rád dodám pár foto.jen čas mne tíží.brdy se otevřou i pro turisty.supr a díky.

25

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Na vojně jsen byl jako absík 10/1983 - 09/1984. Nejdřív měsíc v Opavě na přijímači pro absíky, potom 2 měsíce v Jincích RPSV, leden až duben zase v Opavě na přijímači a PŠ pro mladé a zbytek na Klondajku, kde jsem přes den dělal stavbyvedoucího u Feješe za plotem a večer velitele čety na RPSV.
Všichni mladí, co nastoupili v lednu 84, byli Slováci nebo Maďaři. V přijímači bylo dokonce jedno družstvo Maďarů, co neuměli ani slovensky a velel jim jeden z nich, který absolvoval 1 rok vojenské katedry na VŠ.
Je fakt, že jsem na Klondajku strávil tu lepší část roku a ještě jako stavbyvedoucí, ale říkám si "na to, že to byla vojna, tak to nebylo zas tak špatný."

26

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Ahoj kamarádi, koukám že tu chcípnul pes, je zřejmé že nikdo nechce vzpomínat a ani si pokecat z kamarádama sic jen dvouletýma lol  pár kamarádům jsem psal a i když jsme si vyměnili  pár emailů tak je zřejmí že dál o to nestojí sad škoda docela se to tu ze začátku začínalo pěkně rozjíždět, neříkám sedět tady od ráná do večera to zase né wink ale občas tu něco napsat? tongue lol

27

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Jirka Beránek napsal:

Na vojně jsen byl jako absík 10/1983 - 09/1984. Nejdřív měsíc v Opavě na přijímači pro absíky, potom 2 měsíce v Jincích RPSV, leden až duben zase v Opavě na přijímači a PŠ pro mladé a zbytek na Klondajku, kde jsem přes den dělal stavbyvedoucího u Feješe za plotem a večer velitele čety na RPSV.
Všichni mladí, co nastoupili v lednu 84, byli Slováci nebo Maďaři. V přijímači bylo dokonce jedno družstvo Maďarů, co neuměli ani slovensky a velel jim jeden z nich, který absolvoval 1 rok vojenské katedry na VŠ.
Je fakt, že jsem na Klondajku strávil tu lepší část roku a ještě jako stavbyvedoucí, ale říkám si "na to, že to byla vojna, tak to nebylo zas tak špatný."

Ahojky , určitě si na mne pamatuješ , byl jsem tam o tři měsíce déle , takže jsme asi tam byli spolu a určitě jsme spolu i mluvili , byl tam , jak píšeš , ten Feješ a jinde byl Bibza . Když jste odcházeli do civilu , vzpomínám si , že jste přišpendlili kravaty na strop . Já jsem tam musil "vytyčovat" , tak si na to určitě vzpomeneš .
Ahoj Milan Kochaník

28

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Nazdárek sloužil sem na klondajku leden 88 až prosinec 89 ale to jsme se přestěhovali během léta 89 do Chrudimi 4rsm velitel major Bulička. Jinak Tatra148 sklopka a vlek dodnes přes chrudim jezdím mám švagra vedle Heřmanova městce,já sem z jesenicka.Pamatuji hospodu ve Zbraslavy a smažené játra a bramborový salát vždy v neděli na vycházce,v pondělí dopoledne PŠM to bylo třeba vystřízlivět a odpoledne pro štěrk do Ořechova.Vlastik Škrob

29

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Nazdar chlapci....
jsem tady novej....nástup 86 Opava......Pak Jince VÚ 4280 jak se patří....sklerotik Prokop byl můj máza, ale jak říká už si h....o pamatuje:lol:
Co k tomu dodat.....bylo to celkem fajn....ale ne zrovna košer....trochu nevolníci ....a jak už to bejvá v životě.... někdo ten lágr vedl a byl za to odpovědný....zcela jistě má slušný důchod a směje  se jak vydrbal se životem.
Michal...Tomčala ...Nymanský.....Bibza....Matějů...Kysela....atd.atd.
Už to tady zaznělo, ale myslím ,že je třeba si uvědomit, že ne každej zažil tu euforii...kdy dostal civil a jízdenku domů....takže chci tuto vzpomínku věnovat někomu kdo si nezasloužil zemřít v pos....ch Jincích na skládce....Vojta Horník v r.86 .......a tuším , že i klučina rok před tím....můj starej , ale přesně už nevím.
Četl jsem zde i názory ,že to nebylo tak špatné ....ano jak pro koho...já sám za sebe můžu říct , že s partou kámošů vydržím i pod lavinou,člověk si zvykne i na mašlu ale je třeba si uvědomit dvě věci....za prvé ne každý je psychicky rezistentní a třeba nestál o to aby ho někdo zavřel do vymrzlé boudy a denně ho hnal " kopat do bláta."
A za druhé ...tak jak bylo nakládáno s náma ....tak to by dnes neprošlo ani v kriminále u masových vrahů.
A abych vnesl světlo do tématu finanční odměny ...já nevím jak vy , ale makal sem na vykládce a domů jsem nejel s nějakou částkou ale cca.  s 2500.-Kč
A ještě jedna věc na závěr ....byl jsem se kouknout ...tak jako více z vás na to co po nás vlastně zůstalo.....stálo to hodně práce....naší práce...zdraví a bohužel i životy a výsledek.....bordel jak v tanku....vybydlené objekty a vychcaní šmejdi si tam dělají business se solárem....za kterej ještě cálujem kažej metr EONu nebo ČEZu:D trošku marná práce:P
Zdar jak sviňa z Brna z předměstí Vídně.

30

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Byl jsem se tam v sobotu podívat...
Část před betonovým plotem v oblasti úček je celá osázená solárními panely. roll

Obešel jsem to spodem - směrem k Hostomicím, přelezl plot, našel středový objekt bývalé "jedničky" a jedno z palebných postavení (či jak se to vlastně jmenovalo?) a s trochou nostalgie vzpomínal, který z těch betonových prefabrikátů asi prošel mýma rukama...

Části, které jsme betonovali, se postupně rozpadají - jak by taky ne, když si vzpomenu, že se leckdy betonovalo v -15°C... Co se dalo ukrást, už se ukradlo... Celé to vzbuzuje bezútěšný pocit úplně zbytečně vynaložených prostředků a naší práce.

A při vědomí toho, že osmnáct už nám nikdy nebude, to vlastně byla spíš smutná návštěva... sad

Na zpáteční cestě jsem se zastavil na křižovatce Na Stožci (říkalo se jí tak, že? Prostě jediná křižovatka na panelce). Ti z vás, kteří tam byli někdy v období okolo '83-'84, si možná vzpomenou, že tehdy byla v severním kvadrantu křižovatky mýtina. Dnes je na tom místě regulérní les se stromy vysokými okolo 8-10 metrů... smile

Ona to ta příroda nakonec všechno nějak srovná........ cool

Naposledy upravil: Petr Švejnoch (08-05-2013 07:51:21)

31

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Ahoj, koukám dobu se tu nic nedělo, píšu kamarádům co znali Pepu  Tautze že už není mezi náma. stalo se to už asi někdy z jara, nějak jsem to sem zapoměl napsat[

32

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Ahoj,prohlížel jsem si tady fotky,je tam jedna - dva vojáci před Tatrou 148 s2,jeden píše,že je na ní jeho kamarád,ale že si pamatuje jen jeho jméno LUBOŠ,tak je to i můj kamarád a jmenuje se LUBOŠ PEŘINA,on byl na klondajk převelen od našeho útvaru z Horaždovic o něco dřív než já,s ním tam byl převelen ještě jeden kamarád - DVOŘÁK taky s S2kou oba naváželi materiál z  lomu Mořina a Dvořák (Milota)měl bouračku a odepsal Tatrovku,já jsem jezdil s S3kou,měl jsem netradiční barvu auta - světle šedá,pamatuju ubytování v bunkách v Jincích,potom v dřevěných barácích na stavbě a nakonec jsme bydleli na účkách....

33

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Kosťa napsal:

ÚVOD SI PŘEČTĚTE VELICE POZORNĚ



Zdravím vás.

         Podle všeho jsem tu první. Tomu frajerovi, co to dokázal zařídit vysekávám hlubokou poklonu a hluboký dík a tímto ho chci i vyzvat, aby rejpal do lidí a probudil všeobecný a plošný zájem o nasypání všech dostupných a hlavně pravdivých materiálů. Minulost bychom neměli nechat ladem. S registrovanou historií  budeme i my žít déle, i když už budeme čichat kytičky zespoda. Koho to nezajímá tak ať sem neleze.
         Dávejte si pozor na zneužití vašich názorů a vzpomínek. Nedávejte prostor k demagogiím, spekulacím, vyvolávání nepřátelství a osočování. Zachovejme se velkoryse a i přes negativní zážitky, kterých máme všichni spoustu, zachovejte klid, rozvahu a mír ve vašich duších. Určitě to někdy nebude snadné. Budu to zde brát jako shromaždiště informací a údajů. Navrhuji sem překopírovat a zaregistrovat i příspěvky, které jsou na stránkách o Brdech. Nenechme ani tento link bez ladu. Díky nim jsme se dokázali sejít a měl by jim patřit náš dík.
        Tímto vás zároveň vyzývám o dodržování určitých pravidel a to především představit se. Představením se je myšleno jméno a příjmení a rok kdy sloužil na akci. Další údaje nechám na každém z vás včetně kontaktního emailu či telefonního čísla . . . . . . . Je to pro ulehčení při orientaci v čase i prostoru. Každá věc a tedy i jméno vyvolává reakci ve vzpomínkách a vyzývám vás aby jste to nepodceňovali. Až později si uvědomíte jak důležitou věc právě děláte.

       Navrhuji autorovi aby si s tím i trochu pohrál a postupně to dopiloval tak, aby se utvořily 3 základní oddělení. 1 oddělení bude označená třeba jako můj příspěvek tedy: Klondajk - Akce 267 všeobecně2 oddělení by mělo mít již registraci podle ročníků, kdy se sloužilo. Zde by se měli zaregistrovat podle jména, roku služby. Podobně jako je tomu ve fórech pro vyhledávání spolužáků ze škol a učilišť.
       K fotkám uvádějte odkud jsou. Přesně. Je to hodně důležité.
Než se zaregistrujete, tak se nejdříve podívejte, kam jste vlezli a kam chcete fotky ukládat. OK? Jak to nepodchytíme včas tak v tom budeme mít takový bordel, že už se z toho nedostaneme. Nejdříve se ptejte a pak konejte.
      Tak to je pro začátek všechno. A teď se hlavně dejte do práce. Nebude to nic snadného.

A už jsem se setkal i s tím, že je někomu zatěžko se představit. U mě to budí pocit nedůvěry k tomu dotyčnému. Jestli někdo má pocit že se slušně představit znamená vystavit se teroristickému útoku nebo vyrabování konta, tak je značně naivní. U mě to naopak budí nedůvěru k této osobě, neboť i já si mohu myslet, že sem vstoupil, aby nám tu třeba nějakým způsobem škodil nebo kazil to tady. Včetně toho, že ho mohu pokládat za ,, tajného,, aby nás tu monitoroval. Tak si to přeberte. Já se tu nechci na nikoho dívat skrz prsty. Jestli jste někteří podělaní tak sem nelezte a nekazte nám to tu.

        yikes   HLAVNĚ SEM JEN NEČUMTE A VZPOMÍNEJTE A PŘEDEVŠÍM PIŠTE,   PIŠTE  PIŠTE  PIŠTE  PIŠTE   yikes
                                   
                                                                             lol  JASNÝ???  lol




Zdraví vás Kostadinov Kosťa
                 Jince 82/83
    zeuskk@seznam.cz


   Ještě jednou dík autorovi a pokud bych kecal někdy blbě nebo neměl pravdu, tak ať mi vynadá a poučí.:D Nejsem netykavka.;)



                            ZDE JE PRVNÍ ČÁST PŘEPISU PŘÍSPĚVKŮ Z PŮVODNÍCH STRÁNEK O KLONDAJKU

              POKUD SI NĚKDO MYSLÍ, ŽE JE TO BLBOST TO SEM DÁVAT, TAK DEJTE VĚDĚT A JÁ TO ZASE SMAŽU

                    big_smile:D:D DOUFÁM ŽE ADMIN MI NEZAKROUTÍ KRKEM ŽE MU V TOM DĚLÁM BORDEL. . . . . . . big_smile:D:D


16. 10-01-2010 01:56
Bol som v rote kpt Banga bol som poddostojnik desiatnik jediny madar na našej rote mám o tom svoje spomienky.
Přidal Jano zvany madar (IP: xxx.yyy.110.220) (Host)

17. 12-01-2010 00:04
My sme tiež stavali niečo také aké ako bol klondajk naše sa volalo jukon je to kopia klondajku v menšom vydaní pri Zbraslav u Brna naši starý tiež spomínali na klondajk
Přidal Jano zvany madar (IP: xxx.yyy.110.220) (Host)

18. 18-01-2010 18:01
Klondajk - český gulag
Zdravím, určitě to bylo horší než je psáno. Asi nemá cenu rezepisovat jak to chodilo u muklů. Podrobnosti jsou nechutnosti... Myslím že useků bylo víc, pamatuji si jména M. Michal, pl. Bibza... Já byl jen řadový voják z VU 6818 St. Boleslav - stavební vojsko. A v roce 1984 jsem byl jako SŠ stavař převelen z Libavé (radarová stanice) na Klondajk do 06 1985. Jen s naší čety skončil každý druhý v nemocnici. Prostě každý si něco odnesl. Na ty zodpovědné by měla by být podána žaloba...
Přidal Jozef (IP: xx.yyy.86.39) (Host)

19. 02-05-2010 12:01
Klondajk 1982 - 83
Ahoj moji spolubojovníci, tak k věci toho bl.... který napsal tento článek bych rád poznal to musel být hrozný chudinka proto se taky pod to nechtěl podepsat. Klondajk na Brdech jsme začínali stavět nepamatuji nějaké krysi, nebo spaní ve stanech jezdili jsme autobusi z Jínců strava výborná to co jedli lampasáci to i vojáci (někde lampasům vařili zvlášt)u nás ne a to že tam byli bojový podmínky prostě stavba jako každá jiná. Makali jsme před plotem protože jsme neprošli tím výběrem abycom mohli za plot ale že by jsme nějak trpěli to ani náhodou a to že by po nás chtěli nějaké nesmislné normy to taky ne. A to že jsme si tam vydělali nějakých ušmudlaných cca15000kčs jak zde bylo psáno, kurva chlapi vždyt v té době to byli pro nás 21letí kluci prachy o kterých se nám ani nezdálo. A ještě k těm podmínkám na stavbě bych se divil že v 84 - 85 to tam bylo horší než za nás. Tady ten příspěvek o tom gulagu to je taky darda, ty Pepo, ty jsi taky asi nebyl v té době zvyklí pořádně makat co?? když jsi mohl napsat takovej žvást to jsi se teda vyznamenal. Já netvrdím že to byli lázně, ale zas až tak hrozný to zas nebylo. Výš vůbec proč se to jmenovalo Klondajk? Co jste dělali vtom tvém domovském útvaru když jsi byl jak mukl na Klondajku?? a žalobu by měli podat na tebe za tyto bláboli co jsi napsal, sakra proč nemůžete psát pravdu? i když to byli prosraný dva roky mládí, kurna chlapi to jste byli v té době takoví slečinky nebo co???   jinač zdravým ti co píšou pravdu Ahoj Mirek F.
Přidal Mirek (IP: xx.yyy.112.250) (Host)

20. 02-05-2010 12:56
Klondajk
Ahoj Mirku, 
víš jsem už 35 let a dodnes venku na stavbách jako izolatér střech, tak něco o stavbách vím, byl to tam prostě humus, žádný blábol, asi si měl jít za plot ale v 84/5 r., protože se u nás PTP-ků říkalo, že největší sráči a panenky byly před plotem vč. oficírů - autor článku. V 84/5 to tam finišovalo docházeli peníze a asi i termíny a vojáků hlavně stavařů přibývalo. Dělali jsme za 70 Kč/měs., v podstate nonstop, jestli ti přijde normální v zimě (a to byla hodně tuhá zima)dělat holýma rukama lešení, spát na stavbě, betonovat za mínus 10 C ve dně v noci atd. To už neříkám jaké živly a vězni tam makali, samy chtěly zpátky do vězení - Sabinov. Jsem svědek toho jak klůkům odcházelo zdraví, rychlé kazení zubů, 5-8 kazů za pár měsíců, úrazy, zápaly plic, (sám jsem jej tam přechodil měl jsem 40-ítky a do nemocnice v Praze mně poslali až za dva týdny po nich) atd. Strava mizerná pokud zbyla, voda špinavá, soc. zařízení nešlo ani použít. Měl jsi štěstí o tom to je, a já nevím proč bych lhal, ba právě naopak, a také nechci zacházet do detailů. Byla to zkouška kdo co vydží, ale také silné vazby kamarádství. Nebudu to rozepisovat, ale na takové místo 100 % patří lidi, který skutečně něco provedli, a ne nevinní mladý lidi, které režim zneužíval. Víš každý má svoji pravdu. Ahoj Pepa.
Přidal Jozef (IP: xx.yyy.86.39) (Host)

21. 02-05-2010 14:40
Jince-Klondajk-Zbiroh
No,přežít se to dalo i když té pakárny se užilo taky dost.Pro mě nejhorší byl přijímač a křk -leden,únor,březen-.Nechat běhat nahý vojáky v mrazu může fakt jen vůl.Půlka z nás byla do týdne na hromadě.Já se zánětem průdušek a čelních dutin.Léčba žádná.Vyhrabal jsem se z toho až v dubnu.Po prvním půlroce už to bylo volnější a posledních sedm měsíců(co nám přestal pít krev pplk.Matějů)ve Zbirohu pionýrskej tábor.Letní kino,diskotéky v Týčku,zábavy s domorodci,v neděli sport-procházky lesem na pivo :-) V Jincích to ale taková sranda nebyla.Nějaký smrťáky(u nás Vojta Horník,u starých nějakej Severín),některý gumy fakt pořádný hovada.Já jsem s valníkem vypadl ven,ale kdo makal na stavbě tak tomu jsem nezáviděl.Když tady čtu jméno Bibza-tak o jeho inteligenci kolovaly vyloženě legendy!!Třeba jak chtěl roztáhnout kompresor když nechtěl nastartovat :-)) Jak jsem ho poznal,tak jsem tomu okamžitě věřil.Já co jsem si objezdil Jince a Klondajk(ta panelka byla fakt šílená a nekonečná),tak jsem začal jezdit hlavně plzensko a jižní čechy-a to je to ,co mi vojna (mimo kamarády) dala.Dva roky jsou ale dlouhá doba a po příchodu do civilu už se člověk vrátil do jinýho světa.Moje holka vdaná,předvojenský způsob života,flámování,zábavy,kino,kapela-všechno v troskách.A kluky z vojny jsem (drtivou většinu)viděl naposledy na nádraží ve Zbirohu.Taky taková rána do palice.Když vidím že to to nemělo žádnej smysl to naše stavění,tak se ptám proč a co by kdyby.
Přidal juras (IP: xx.yy.51.78) (Host)

22. 03-05-2010 07:47
Ahoj Pepo jsem rád že reaguješ, na stavbě jsem taky skoro celí život PS Hradec Králové potom doly a po zavření jámy znovu stavba, a to že jsme makali před plotem to taky proto že se teprve začínalo. Slečinky to už bylo možná za vás když už týlová část stála. A třeba s těma zubama za nás tam dojížděl ještě starý autobus BOCHNÍK v dešti jsi se tam brodil v bahně a nikdo si nestěžoval a ani nemohl. Ten hnus jsem tady ani nerozepisoval proč taky, ale jak říkám dalo se to vše vydržet jak šikana od mazáků tak lampasáků a když odešli klluci slovenský do civilu tak naslala lampasácká vojna takže jestli jsi to pochopil tak že jsme tam měli havaj tak to je taky omil. No a že to tam finišovalo tak tomu věřím, na stavbách v civilu to je to samí pokud vím (a ted to je možná ještě horší u těch soukromejch kokotů)S těma penězi to taky bylo kdo jak makal někdo měl víc měkdo mín(zrovna jak v civilu) Pepo já taky nechci tvrdit že lžeš ale ty popisuješ snad jen ty křivdy co se ti občes stali, taky jsme makali v mrazu, taky jsem měl horečky hnisavé boláky po selém těle, zuby mě taky trhali ale proč toto rozepisovat?? stejně ale můj názor je ten že se to dalo, a zas až tak hrozný to nebylo nebo spíš se to dalo vydržet a s lampionama se dalo vyjebat. No nechme už toho kdo si užil víc. Byl jsi se tam podívat ted někdy? jak to vypadá, chci se tam mrknout zatím ahoj Mirek
Přidal Mirek (IP: xx.yyy.112.250) (Host)

23. 03-05-2010 10:37
Ahoj Mirku,
to víš člověk toho vydrží..., ale za jakou cenu. Odvolali nás narychlo z Libavé, stavěli jsme s VS Praha radarku. Makalo se dost, ale byl tam v podstatě havaj. Jídlo, pivo, holky, plat 1 200 Kč měs., prostě proti Klondajku pohoda. 
Jezdím tam na občas houby, když nakouknu za plot nemůžu nejak tomu uveřit to že jsem tam makal. No a amíci tam nejsou tak je to spíš na pohled v ruinách.
Možná bych tam někdy také zajel. Ahoj.
Přidal Jozef (IP: xx.yyy.86.39) (Host)

24. 09-05-2010 12:21
Ahoj "spolubojovníci"
V Jincích jsem byl v roce 1986 a v Nepomuku 1987/na konci mě dali k lopatě na Zbirohu/.Dělal jsem panskýho kočího a byl jsem na velitelské četě.Můžu potvrdit,že pro kluky na stavebních rotách to na klondajku nebyla žádná procházka růžovým sadem.Museli dělat s kriminálníky a feťáky/každý si dovede představit,co se dělo po 16,00 hodině na barácích mezi mladými a starými.Jména jako ppor.Pol,mjr Nimanský,mjr Michal,ˇšverha bibza atd...dobře pamatuju,všechny jsem je vozil.Pro zajímavost jsem se náhodou dozvěděl,že IngMichal se stal porevoluci úspěšným podnikatelem ve stavebnictví :-)).Pamatuju si přesně ,kolik kluků jsem s eskortou vezl na pankrác,do vikmanova a kolik kluků jezdilo do nemocnice v Plzni.Chtěl bych vzpomenou na Vojtu Horníka,za jehož smrt může lajdáckost civilního pracovníka - na autojeřánu nefungovalo sign.čidlo blízkosti vys.napětí.Ty dva roky /od Opavy až po Zbiroh
patří mezi nejhorčí část mého života.
Přidal Kubas (IP: xx.yyy.40.45) (Host)

25. 10-06-2010 19:25
Byl jsem též v letech 84-85 u VU5136 na Akci po PŠ jsem dělal na telefonní ústředně což byl dost veget, každou chvilku něco přejeli V3Skama pak jsme celý den "hledali" přerušený kabel po lese. Taky se tam pořád vozila pitná voda to se zase člověk dostal do civilizace. Nebo hospoda na Kytínský louce .. Sice tam bylo dost práce, jídlo z ešusu ve stanu ale žádný nástupy, rozcvičky o víkendech dost volna. Znal jsem na Brdech hodně osad a tak jsem tam i někdy zaběhl za kamarádama. I dnes se tam rád projdu.
Přidal Milan (IP: xxx.yyy.166.4) (Host)

26. 20-07-2010 00:18
Ročník 82/83
Ahoj spolubojovníci. K tomu článku shora jen to, že nemohu posoudit, co tam měli v těchto letech za pakárnu a nebylo by vůbec vhodné srovnávat podmínky z 84/85 a 82/83. My jsme na tu dubu a podmínky měli VEGET. To se opravdu srovnat nedá. Každý jsme asi prožili jiné období v jiných podmínkách a každý jsme odloučení od rodin a rodičů snášeli různě. Však si to určitě pamatujete. Když si to teď probírám zpětně , tak jsme se měli celkem v pohodě, až na pár běžných malérů, jak už to bývávalo na vojně. Jídlo bylo občas nic moc, ale dalo se to. Opušťáků se rozdávala hromada. Někteří se dostali domů i dvakrát v roce. Fasovali se svačinky na cestu. Byli i prémie pro kluky, kteří makali na příjezdových komunikacích. Ti si na svou dobu vydělali celkem pěěěěěkné prachy. Já jsem odcházel z vojny s 8 tisícovkama. Taky to nebylo k zahození. Prvním rokem (82) jsem absolvoval ,, přijímač,, v Horažďovicích. Drsné. V lednu. Dali nám tu zimu pěěěěěkně sežrat. Do Jinců jsem přišel po třech měsících z Opavy (PŠ), kde jsme dostali frčky, aby měli nějaký ,, lepší ,, magory do služeb a jako velitele vozů. Byl to někdy na vojenské podmínky neskutečnej vegáč. Nejdříve jsme bydleli ve stavebních buňkách a druhým rokem jsme se přestěhovali do teskáče hned vedle gumárny. Jasně, že to byli dva roky v hajzlu. Doba byla taková no. Jestli se to potom v pozdějších letech posralo, tak je asi to vinou lampasácké vojny která potom nastala. Počátky se dali pozorovat ke konci než jsme šli do civilu. V 82 jsme ještě zažili četu kriminálníků. To bylo fakt o hubu. V noci to bylo nejhorší. Pak je někam po pár měsících stáhli (tuším že do Jaroměře) stáhli a nastal celkem vegáč. Občas byli potíže s teplou vodou, ale jinak to na ty vojenský podmínky šlo. Bydleli jsme v teskáčích nad bigošema. Potíže jsme si dělali většinou jen mezi sebou. Pamatuji si kapitána Michala, majora Gurčáka, který nám byl velice podezřelý chováním a podobností charakteru jedné postavy knížky Černí baroni. Jméno velitele naší roty v hodnosti poručíka jsem už zapomněl, ale říkali jsme mu ,,Fany,, . Ochlasta. No jako asi každý co byl u PTP. Na rotě nás bylo kolem 130 a třetina z toho byli cikáni. Díky jim jsme se mnozí museli učit opravdu diplomatickému jednání. Jinak po sebemenším problému se ozývali často: ,, Jen počkej až se vrátím z vycházky,, . Střízlivý byli skoro neškodní ale jak se opili tak šly zábrany dolů. Vzpomínám na to celkem rád i když to občas byla pakárna, protože to utíkalo pomalu. Kdybych nebyl tenkrát tak mladej a vyjukanej tak bych si to užíval mnohem víc. Opravdu. Sice odloučenej od civilu ale proti jiným útvarům vegáč.Kdo jste byl u první roty v 83 tak se ozvěte. Ahoj a vzpomínejte. Kosťa (původně z Chebu)
Přidal Kostadinov Kosťa (IP: xx.yy.131.23) (Host)

27. 20-07-2010 00:00
mám pár fotek
a mám pár fotek, který by určitě některým byli vhod
Přidal Kostadinov Kosťa (IP: xx.yyy.238.37) (Host)

28. 02-10-2010 14:05
klondajk
AHOJ chlapi! bol som a staval som aj ja v r.84-85 z VU 6818 Stará Boleslav, mali sme my štastie v tom že sme pracovali s civilmi z metrostavu.bývali sme na civilke dole v dedine a vozoli nás busom hore každý den.no tých čo bývali hore fakt i dnes si na to spomeniem bola hroza. fakt -GULAG- ako som tu v nejakom príspevku čítal.samozrejme aj ja mám zdravotné problémy ktoré prišli po rokoch ako som prišiel do civilu.
Přidal Lozsi Ludovit (IP: xxx.y.157.190) (Host)

29. 30-10-2010 08:51
Zbiroh 1989-1990
Nazdárek kluci , prosím ozvěte se uděláme nějaký ten sraz. Byl jsem se podívat ve Zbirohu zámek krása kasárna 1psv uz nejsou jinak jsem je po 21 letech potnal.
Hospůdky u Slunce a Radnice jsou pořád stejné.
Tak pište 
Přidal Miloš Vobořil ( Bumlík) (IP: xx.yy.42.114) (Host)

30. 17-12-2010 16:36
Kromě lidového názvu Klondajk měla tato stavba i vojenská krycí označení. Používal se název Akce Stožec podle nedalekého kopce, ale na tajných štábních dokumentech bylo označení Akce 267 neboli A-267. To číselné označení bylo velmi sofistikované, imperialista se určitě nedovtípil, že trojčíslím 267 začíná poštovní směrovací číslo Hostomic a obcí v okolí.

31. 17-12-2010 17:43
A-267
A-267 bylo psáno v jízdním rozkaze(na Klondajk).Dík za připomenutí,už bych to zapomněl 
Přidal juras (IP: xx.yy.51.78) (Host)

32. 17-12-2010 18:07
Udělejte konečně něco . . . . . .
Ahoj staršinové   

Myslím si, že by se mělo něco udělat pro to, aby se na to všechno dobré i špatné nezapomělo a nezůstalo to jen v našich vlastních vzpomínkách. Myslím si, že pokud sem někdo píše, tak by se mohl i podepsat nebo na sebe nechat kontakt. Také vzpomínejte na své kamarády a pokuste se kontaktovat s nimi. Napište sem co nejvíce. Mohla by uz toho jednou být třeba i obrovská slezina bývalých PTP v Jincích. Dovedete si to představit? I takovou hromadnou výpravu přímo tam na kopec? Já ano. Tak jen nemelte pantem a udělejte něco jednou k užitku a rozjeďte to všemi směry. Mnozí z vás prosedíte bezúčelně modrý zadky u internetu ale zkuste něco více smysluplnějšího. Hoďte sem každý kontakt nebo jméno. Prostě se musí najít někdo kdo bude více aktivnější a rozjede tu celou akci. Dávám návrh aby pokud sem někdo vleze tak se VŽDY alespoň představ plným jménem a rokem kdy sloužil v Jincích a nebo prostě kdo makal pro ,,akci 267,, no! Jdeme do let, stárneme a blbneme, mnozí třeba už z různých důvodů nežijí. Nenechte to usnout navždy. 

S pozdravem Kostadinov Kosťa
Jince 83/83
Přidal Kostadinov Kosťa (IP: xx.yyy.238.37) (Host)

33. 17-12-2010 18:10
opravička
S pozdravem Kostadinov Kosťa
Jince 82/83


Takhle je to správné ,,soudruzi,, 
Přidal Kostadinov Kosťa (IP: xx.yyy.238.37) (Host)

34. 18-12-2010 10:46
Jínce 82/83
Ahoj kamarádi
Kostíku třeba v nich ještě dříme strach aby nevyzradili vojenské tajemství, víš že to byla super tajná stavba     proto se podepisují jen nějakou přezdívkou 
Přidal Mirek Faltýnek (IP: xx.yyy.112.250) (Host)

35. 18-12-2010 12:09
Já se teda určitě přidám, ničeho se nebojím, stejně už si h***o pamatuju       
Petr Prokop
Jince 85/86
Přidal Petr Prokop (IP: xx.yyy.224.218) (Host)

36. 18-12-2010 16:10
kontakt
A já se přidám taky
Pavel Kubásek
Jince/Nepomuk/Zbiroh 1986-1987
Přidal Pavel Kubásek (IP: xx.yyy.14.131) (Host)

37. 18-12-2010 17:16
OK
Tak já taky   Jura Mach.Jince,Zbiroh,Nepomuk 86/87
Nechť má Michal s Nimanským radost.
Hele pánové,mimochodem.Byl jsem se v Jincích podívat.Skončil jsem s mjr.Houškou v hospodě,která je v areálu útvaru!!U dveří vojak se samopalem a vevnitř se paří!Houška tomu říká osvěžovna a patří to nějakým jezuitům nebo co!!??Houška je klasik a pěknejch pár kusů piv tam padlo  ))) Zdravím všechny!
Přidal Jura Mach (IP: xx.yy.51.78) (Host)

38. 18-12-2010 17:18
ZAHAJTE AKCI 267
Vážení

Tímto vás oficiálně VŠECHNY vyzývám, abyste se probudili z předstařecké letargie (sorry ok?) a pokoušeli se kontaktovat vaše bývalé kamarády z vojny (dříve než budeme senilní) a řekli jim o těchto stránkách. Nebude to snadné. Použijte všech vašich možností, internetu telefonních a sociálních sítí (Facebook ale i SKYPE, ICQ) pro vyhledání kontaktů. Budete muset trávit více času smysluplněji a snažte se a kombinujte vyhledávací metody. Pokud příjdete na nějakou originální metodu nebo máte někoho na policajtech v registru, tak z něho sedřete kůži. Stejně je tam na h . . . o. Utvořme si zde pro nás jakousi vzpomínkovou základnu a nechám to na zřizovateli těchto stránek jak to uspořádá potom.
Dejme si cíl. Můj cíl je vyprovokovat obrovské setkání někde poblíž akce nebo i tam. Jestli v Jincích nebo i jinde by byla už jen otázka počtu lidí a jak se s tím vypořádat. Myslím si že by si na tom smlsly i televize . Ale jedině za prachy . . . .Jinak bych je poslal do p . . . . e. Pokud se objeví zájem poptáme se na povolení. Kliiiiidně bych pozval i některé gumáky.Pokud ještě žijí.Zkuste se nad tím opravdu zamyslet Hledejte cestu ke jménům. Dejte vědět jak se dá cokoliv usnadnit. Dneska v době internetu se dají dělat šílené věci. Tak dejme se do toho. Nebude to snadné. Berte to tak, že to vlastně bude celostátní akce. Jen pro ilustraci. Četl jsem tu o smrti vojáka Horníka. Určitě jsem ho znal. Byla to tenkrát rána. No a pak co? . . . . . . . . No ho . . o soudruzi     . . . . . .pustili jsme to z hlavy. Jsme sobecká banda. Koukal jsem se například na letecké mapě v Googlu a po jineckých kasárnách tam jsou jen panely. No nevadí. I tak by se tam dalo zaját a zmapovat to. Taky kdo má možnost přidat pár fotek přímo z areálů tak to udělejte. Já vím že jsme z toho byli všichni podělaní kvůli kontrášům a politrukům typu kapitán Nýmanský. Dělal jsem si i přes ten burdel jakýs takýs deník. Chtěl mi ho sebrat. Jsem ho poslal tvrdě a slušně do háje. Nemohl na mě. Byl jsem tenkrát taky v KSČ a to mě asi trochu chránilo. Komouše ze svých řad přeci nebudou pranýřovat. 50 léta se opakovat nedali. No co . . . .se za to nestydím. Mladej, blbej a ani jsem tomu nějak nedával váhu. Aspoň na mě přestali pořád dotírat agitátoři, kteří se předháněli aby si udělali čárku za nového člena. Jen jsem pak měl asi i kvůli tomu problémy třeba v Opavě. Jak se dozvěděli že jsem komouš, tak jsem se nedostal ani jednou na opušťák nebo i vycházku. Nepřikládal nějakou váhu. Jsem na to kašlal. Pak mi to začalo docházet. No co ale poznal jsem lidi jaký dovedou být svině. I bezpartajní se dokázali nechat stranicky zblbnout. Byste koukali jak někteří z nich byli aktivní pro splnění čárky nebo puntíku v BSP, SSM atd. A to mě nedokázali dostat nikam jinam. Ani SSM ani BSP. Byl jsem na elektrárně jediný komunista mezi asi 16 chlapama bezpartajníma, ale hlaaaaaaavně, že si udělali BSP. No jo. Doba byla holt taková. Tak jak vidíte tak se nebráním ničemu a nikomu. Dejme se do práce. ALE OPRAVDU. IHNED. ZAHAJTE ,,AKCI 267,,
Sloužil jsem přijímač v Horažďovicích (leden 82), PŠ-ka v Opavě (02-04 82), Jince až do konce. Byl jsem asi 2 měsíce v Chebu a dojížděli jsme na dodělávky v kasínu u Kynšperka nad Ohří. Taky nahouby akce. To jsme byli ale bohatý národ, co? 

Děkuji, že už jste se začali ozývat a registrovat. Zvykněte si na to. Pokud se to tu stane samozřejmým tak to určitě přinese své ovoce. Usnadní vám to orientaci a pokec. Hlavně tady už nikoho neurážet. Fakt. Doby to byla nahouby. To je jasný. Ale je to za námi. Spíše by to mělo být na zasmání jací jsme byli, jak jsme viděli ostatní a jak jsme to viděli my. Klidně se tu třeba do mě pusťte. Ale prosím vás slušně jo? Jsme už v letech a nechci chcípnout kvůli nějakýmu magorovi na infarkt.       

Hledám například mimo jiné kontakt na Mílu Hadáčka z Plzně. Dělal u Fanyho na rotě výkoňáka a ten by mohl být velikým přínosem a pomocí. A vůbec výkoňáci tenkrát měli přístup k věcem o kterých se nám ani nezdálo. A znali gumy mnooohem lépe z kanclu. To je jen takové malé upozornění a rada. Shánějte se také po výkoňácích. Pište jména a kontakty. Pak najdeme cestu jak to registrovat a dát tomu nějakou přehlednou formu.A už dopředu říkám že kašlu na nějaký rádoby ,,zákony,, na ochranu dat. Znalost něčího jména nedělá z nikoho kriminálníka. Tohle je ryze soukromá věc lidí kteří sem vstoupí. OK? Taaaak. To jsem se zase vykecal.



Tak nechrápat a dělat

KOSTADINOV Kosťa
Jince 92/93
Přidal Kostadinov Kosťa (IP: xx.yyy.238.37) (Host)

39. 19-12-2010 12:51
Nazdar kluci raketáci.Sloužil jsem u 5.PLRO Březová u Vítkova,operátor P12 a obsluha elektrocentrály,výzbroj S75 Volchov,prominte že nepíšu na téma Klondajk ale ve Vašem jednom článku se píše o klukovi jméném Vojta Horník který tam měl smrták,pokud byl z Holasic u Rajhradu tak je to múj kamarád o kterém jsme se nikdy nedozvěděli jak se mu to stalo,gumy nepustily nic ven.Jestli máte nějaké informace o této události a jste schopni je tady zveřejnit tak předem děkuju.Jožin.
Přidal jožin (IP: xx.yy.192.183) (Host)

40. 19-12-2010 13:05
Jožine, za mé služby 84/85 si vzpomínám na Vojtu Horníka. Za nás se staly 3 smrtelné úrazy. Jeden na skládce - to byl úraz el. proudem, kdy se jeřáb dotkl el. vedení. Pak rozdrcená hlava v tatře na stavbě pod jídelnou. Ale ke kterému úrazu patří jmeno Horník si už bohužel nevzpomínám. Třetí úraz byl na Klondaiku - tam to odneslo cicilní děcko, když na něj spadl sloupek o plotu. Jinak jsem též pro nějakou akci na A267. Kontakt z mého ročníku mám pouze na Jirku Šamonila - ten byl u řidičů. 
Desátník v záloze Josef Haupt 
Přidal Josef Haupt (IP: xx.yy.89.44) (Host)

41. 19-12-2010 14:15
Jínce 82-83
Kosto jak můžeš znát nějakého Vojtu Horníka když sloužil v roce cca 85-86 jak tady kluci píšou   leda že by jsi to v té době podepsal    null čti ty roky vojny pořádně protože za nás se žádný smrták nestal. Akorát jeden skoro málem, ale to byla neštastná láska   ale dopadlo to   já vím omlouvá tě těch skoro 30cet let     nic ve zlém Mirek
Přidal Mirek F. (IP: xx.yyy.112.250) (Host)


Klondajk 82-83 Jince
zdarec pétépáci z Klondajku . nedalo mi to tak se hlásim s KN 251 do slušby,
Rosta Mucha jmeno mé.
Viděl jsem ty fotky paráda. Na tom nakladači jsem s Martinem Devátym(otočen čelem .mám hodně fotek tak to zkusím nahrát
Martin jezdil s Dokem .                               
Jinak super vzpominky . Chrudim potom kurz Bánska Bystrica stavba Strakonice - Horaždovice a konec Jince Klondajk.
Pozdravuji všechny sklopkaře .

                       čus Rosta z nakladače
                                 KONEC 1/2 PŮVODNÍCH PŘÍSPĚVKŮ

34

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Milan napsal:

Ahoj,prohlížel jsem si tady fotky,je tam jedna - dva vojáci před Tatrou 148 s2,jeden píše,že je na ní jeho kamarád,ale že si pamatuje jen jeho jméno LUBOŠ,tak je to i můj kamarád a jmenuje se LUBOŠ PEŘINA,on byl na klondajk převelen od našeho útvaru z Horaždovic o něco dřív než já,s ním tam byl převelen ještě jeden kamarád - DVOŘÁK taky s S2kou oba naváželi materiál z  lomu Mořina a Dvořák (Milota)měl bouračku a odepsal Tatrovku,já jsem jezdil s S3kou,měl jsem netradiční barvu auta - světle šedá,pamatuju ubytování v bunkách v Jincích,potom v dřevěných barácích na stavbě a nakonec jsme bydleli na účkách....

     
čus zdraví tě Rosta z nakladače a tím všechny sklopkaře. Vytahl jsem fotky a osvěžuji pamět.

35

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Zírám jak blázen,
při hledání schéma na opravu auta jsem se dostal na tyto stránky a hned jsem zbystřil když jsem viděl psáno

36

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

sanrik napsal:

Zírám jak blázen,
při hledání schéma na opravu auta jsem se dostal na tyto stránky a hned jsem zbystřil když jsem viděl psáno

čus Sanriku . Zíram jako blázen ale přišla mi jenom jedna věta tak nevím o koho jde. Zdarec Rosta z KN 251

37

Re: Klondajk - Akce 267 (všeobecné fórum)

Ahoj Jirko Beránku,
jmenuji se Petr Kračmar a matně vzpomínám a šátrám v paměti: Nedělal jsi mi docela často velitele vozu na Š 1203?
Docela dost jsme toho spolu najezdilu.

Naposledy upravil: baxine (10-07-2017 16:15:16)