1

Téma: 185.plrp 5.plro - Nové Mitrovice

Byl jsem o víkendu navštívit základnu PVO u Mitrovic, přesněji tedy u Chynína.

Velmi zjednodušně řečeno to byl takový "malý bratr" Klondajku. Nejzajímavější je ubytovací a provozní část, kterou na Klondajku dnes již nenavštívíme (využívána soukromým vlastníkem). Naopak bojový úsek, t.j. velitelské stanoviště a palposty, je zcela srovnaný se zemí, kromě sítě bytelných štěrkových cest a depresí terénu v místě palebných postavení. Zcela chybí technický úsek, raktety se vozily na servis do technického oddílu poblíž Kralovic, společného pro několik plro.

Nejednalo se sice o strategický prostředek na úrovni S-200, ale použitý systém S-75 Volchov rozhodně také nebyl žádná "kapesní" technologie. Zásadní informace o tomto útvaru najdete zde:

http://forum.fortifikace.net/viewtopic. … highlight=
http://www.fortifikace.net/pov_pvos_185 … ovice.html (autor Petr Janda)

















zdraví
Pavel Wunsch a.k.a. paw

2

Re: 185.plrp 5.plro - Nové Mitrovice

Sakra mi jsme stejně bohatej stát když můžem tohle dopustit sad takhle to prostě nechat spustošit, to nejde využít jiným spůsobem? roll

3

Re: 185.plrp 5.plro - Nové Mitrovice

Faltýnek Miroslav (Cirda) napsal:

Sakra mi jsme stejně bohatej stát když můžem tohle dopustit sad takhle to prostě nechat spustošit, to nejde využít jiným spůsobem? roll

Je toho škoda, ale já trochu chápu, že se do toho chce jen málo komu. Ta hlavní budova je (byla) na vojenský poměry fakt velice slušná, zažil jsem horší kasárna. Ale třeba garáže v autoparku - to se musí vidět. Tak postavená stavba se nedá opravit, jedině strhnout.
Ono to má ještě jeden aspekt - u nás v Čechách se podobné objekty musí prodat/převést a začít využívat okamžitě, nejlíp den po opuštění. Jinak započne rabování ;-((

zdraví
paw

4

Re: 185.plrp 5.plro - Nové Mitrovice

Nemyslím využívat nějaké bojové prostory atd. sad samozřejmě mám na mysli ty ubytovací prostory tech je škoda. Je to kousek od Prahy, třeba nějaké zotavovny nebo školy v přírodě cool v nejhorším případě kriminály furt bulej že jich je málo, kolik milionu to bude stát postavit nové a tady by stačilo dát jen katry lol  Kdyby to tam na někoho místního bezplatně převedli tak to někdo rád veme, ale to né to raději nechaj spadnout sad čau Mirek (Cirda)

5

Re: 185.plrp 5.plro - Nové Mitrovice

Jo a na to rabování to jsme machři lol to nám jde nejlíp a vůbec když se to nesmí wink možná kdyby tam dali ceduli RABOVÁNÍ DOVOLENO tak si toho nikdo nevšimne big_smile lol

6

Re: 185.plrp 5.plro - Nové Mitrovice

tady to je ještě docela ok budova, ale vzpomínám si do čeho jsme se kolikrát stěhovali jako lopaťáci, někdy jsme to museli sami opravit, aby se v tom dalo vegetovat, třeba praha-ruzyně 83